Gdzie Twój optyk, okulista? KAMEX - zapraszamy po okulary.

OKULARY dla AFRYKI
DLACZEGO MY ???
Marki Soczewek Okularowych
VOGUE okulary
RAY BAN okulary
Okulary plastik męskie, damskie
OKULARY plastikowe
OKULARY plastikowe
Okulary plastik damskie
Okulary plastik męskie
Okulary plastik dziecięce
DUNNE okulary
EXIT okulary
XENON okulary
BERGE okulary
Producenci soczewek
Rodzaje soczewek
Instrukcja użytkowania soczewek kontaktowych
Wady wzroku i choroby oczu
Okulary / Zdrowie / Uroda


Login:
Hasło:


suwalki@optyczny.pl

 

Dost�pne
Rodzaje szkieł okularowych

Drodzy Państwo,
aby ułatwić wam podjęcie decyzji przy wyborze odpowiednich szkieł okularowych musimy wspomnieć o możliwości zakupu szkieł cieńszych i lżejszych, a przy tym bardziej estetycznych od tych standardowych w indeksie 1.5.

Taka wiedza przyda się z pewnością osobom z większą wadą wzroku oraz tym którzy oczekują od okularów komfortu i estetyki.


Standardowo w okularach montowane są szkła o grubości określonej indeksem 1,50 w konstrukcji sferycznej (standard). Jest to wartość wystarczająca w przy niewielkiej wadzie wzroku (zakładamy że słowo „niewielka” tyczy się mocy od -2.0 do +2.0dptr). Jeśli jednak wada jest większa lub bardzo duża, wówczas warto zastosować redukcję grubości a także konstrukcję asferyczną która pozwala na minimalizację zniekształceń sferycznych i astygmatycznych.
Tego typu rozwiązanie jest szczególnie polecane użytkownikom, którzy wymagają większej korekcji sferycznej lub mają astygmatyzm.
Okulary przestają być problemem oraz niewygodną koniecznością, użytkownik zyskuje naturalne i komfortowe widzenie. Soczewki są cienkie, eleganckie i płaskie a efekt pomniejszonego oka (soczewki okularowe minusowe) lub oka powiększonego (soczewki okularowe plusowe) został zminimalizowany.
Im większy indeks zastosujemy (oraz konstrukcję asferyczną), tym cieńsze i bardziej estetyczne soczewki uzyskamy.
Redukcję grubości można osiągnąć dla soczewek ujemnych oraz dodatnich. Najwyższy możliwy indeks to:

1,74 – który oznacza że soczewka jest ok 50% cieńsze i 3 razy lżejsze od indeksu 1.5
(przeznaczony do opraw pełnych i żyłkowych)

1.67/1.67 ASF – soczewka jest ok 40% cieńsze i lżejsze a dodatkowo materiał z uwagi na gęstość jest bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne.
(przeznaczony do opraw: pełnych, żyłkowych i patentów)

1.6/1.6 ASF – soczewka jest ok 30% cieńsza i lżejsza a dodatkowo materiał z uwagi na gęstość jest bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne.
(przeznaczony do opraw: pełnych, żyłkowych i patentów)

1.59/1.59 ASF – indeks ten jest cechą materiału o nazwie poliwęglan , jest ok 30% cieńszy i lżejszy a przy bardzo wytrzymałe, idealne dla dzieci, osób aktywnych i sportowców.
(przeznaczenie do opraw: żyłkowych i patentów)

1.53 – materiał o nazwie Trivex charakteryzują: doskonałe właściwości optyczne, wyjątkowa wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne i na działanie różnych substancji chemicznych. Idealne dla dzieci, sportowców, osób aktywnych oraz tych pracujących w trudnych warunkach.
 
SOCZEWKI KONTAKTOWE